Nová kniha: A Lexicon of the Central-Eastern European Interwar Theatre Avant-Garde

S potěšením oznamujeme vydání knihy „Lexikon středovýchodoevropské divadelní avantgardy,“ kterou spolueditoval Martin Bernátek, člen Centra pro výzkum performativity na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tento lexikon představuje výsledek dlouhodobého výzkumu středo- a východoevropské meziválečné avantgardy, který vedl mezinárodní tým pod vedením Dariusze Kosińského z Polska.

Knihu letos na jaře vydal Divadelní ústav Zbigniewa Raszewského a Performance Research Books jako součást výzkumného projektu Reclaimed Avant-Garde. Tento projekt zahrnuje i vydání polských antologií věnovaných divadelním režisérům Lesemu Kurbasovi a Emilu Františkovi Burianovi.

Koncepční a praktické výzvy spojené s organizací nadnárodního výzkumu, které byly klíčové při práci na této kolektivní monografii, budou diskutovány Krystynou Mogilnickou z Divadelního ústavu Zbigniewa Raszewského ve Varšavě a Martinem Bernátkem z Univerzity Palackého v Olomouci. Tato diskuse nabídne hlubší vhled do procesu tvorby této významné publikace.